Με μεγάλη συμμετοχή πραγματοποίηθηκε η εκδήλωση για το σοβαρό θέμα της έμφυλης βίας σε Ευρώπη και Ελλάδα που οργάνωσε στηνΚόρινθοη τοπική Οργάνωση Μελών ΣΥΡΙΖΑ – Π.Σ.
Η εκδήλωση διεξήχθη στο φουαγιέ του Δημοτικού Θεάτρου της Κορίνθου.
Ομιλίτρια ήταν η Έλενα Ακρίτα, βουλεύτρια και τομεάρχης του ΣΥΡΙΖΑ Π.Σ, για την ισότητα και για τα ανθρώπινα δικαιώματα, όπως και οι υποψήφιες ευρωβουλεύτριες του κόμματος, Έλενα Κουντουράκαι Σοφία Μπεκατώρου.
Φωτογραφίες:
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/1-2-300x225.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/2-2-300x225.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/3-2-300x225.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/4-3-300x225.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/5-2-300x225.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/6-3-300x225.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/7-2-300x225.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/8-1-300x225.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/9-1-300x225.jpg)