Συγκέντρωση στην Πλατεία Δημαρχείου, στο Ναύπλιο, οργανώνεται στις 17 Νοεμβρίου 2023.
Με αφορμή την επέτειο των 50 χρόνων απ’ τα συμβάντα του Πολυτεχνείου, γίνεται γνωστό, ότι, στις 6.30 το απόγευμα της Παρασκευής, 17 Νοεμβρίου 2023, θα γίνει συγκέντρωση στην πλατεία Δημαρχείου, στο Ναύπλιο.
Πρόκειται για δράση της Επιτροπής Ειρήνης Αργολίδας.
” Δυναμώνουμε τον αγώνα ενάντια στην εμπλοκή της χώρας στους ιμπεριαλιστικούς σχεδιασμούς και πολέμους. Να σταματήσει τώρα η σφαγή στη Γάζα, Αλληλεγγύη στον Παλαιστινιακό λαό “, αναφέρει το σύνθημα της Επιτροπής Ειρήνης Αργολίδας.