Δεν θα πούμε και πολλά γιατί οι φωτογραφίες μιλάνε στο σημερινό φιάσκο του Δήμου Κορινθίων να μαζέψει εθελοντές (τρελά μικρός ο αριθμός των εθελοντών που είδαμε) για να καθαρίσει 3 και μόνο παραλίες του Δήμου ενώ τα δημοτικά διαμερίσματα δεν χρήζουν κατά την άποψή τους καθαριότητα.
Ας δούμε λοιπόν που “κάτσαμε” στις φωτογραφίες :
Σε αυτή την φωτογραφία η πρωινή εκπομπή του ΣΚΑΙ έχει απευθείας σύνδεση με τα Καλάμια και η δημοσιογράφος κρατάει το μικρόφωνο στον Βασ.Νανόπουλο. Ο δε Βασίλης Νανόπουλος δεν φοράει ούτε τα κλασσικά μαύρα του γυαλιά, ούτε το καπέλο του που αναφέρει “Δήμος Κορινθίων-Γαλάζια Σημαία” . Χωρίς γυαλιά και χωρίς καπέλο όπως οφείλει στην τηλεόραση όποιος βγαίνει.
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2020/07/image-11.png)
Σε αυτή την φωτογραφία ο Βασ.Νανόπουλος δίνει συνέντευξη στα τοπικά ΜΜΕ και φοράει και μαύρα γυαλιά και καπέλο :
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2020/07/image-12-1024x587.png)
Σ.Σ : Φυσικά και δεν είμαστε ΣΚΑΙ αγαπητέ κατά τ’ άλλα κύριε Νανόπουλε όμως σήμερα ομολογουμένως ένα καπέλο και ένα ζευγάρι γυαλιά πήγαιναν και έρχονταν με ιλιγγιώδη ταχύτητα :
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2020/07/image-14.png)
Ενώ οι Αντιδήμαρχοι Πιέτρης και Ζαχαριάς που βρέθηκαν στο πλευρό του Νανόπουλου σήμερα δεν φορούσαν καπέλο (μήπως γιατί δεν έχουμε πάρει ακόμη την γαλάζια σημαία; )
![Image may contain: one or more people, people standing, sky, ocean, child, outdoor and nature](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/107802332_868225373702804_5077161356274889728_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=110474&_nc_ohc=TF9FVuBn2X8AX_XTjnH&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=25b7c769980d55bd3467a71ac82b5903&oe=5F2FA878)
Και εις άλλα με υγεία !!!
Σ.Μπαλή