Σας καλούμε στην 120η τακτική εθελοντική αιμοδοσία του συλλόγου μας που θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 14 και Τετάρτη 16 Οκτωβρίου από τις 5:00μμ έως τις 8:00μμ στο ΚΕΝΤΡΟ ΝΕΟΤΗΤΑΣ Ι.Μ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ, η οποία συνδιοργανώνεται και υποστηρίζεται από το αθλητικό σωματείο ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (ΜΠΑΣΚΕΤ).
Εδώ θα βρείτε το σημείο αιμοδοσίας στο χάρτη:https://goo.gl/maps/mNLeQvAH5xD6ssJ28 Κέντρο Νεότητας Ιεράς Μητροπόλεως Αργολίδας, Βασιλέως Κωνσταντίνου 33 & Ναυαρίνου 2, Ναύπλιο (απέναντι από την αίθουσα της Μητροπόλεως).
![](https://1.bp.blogspot.com/-0eY0RxYj7YE/XaBGQcP4t_I/AAAAAAALZiA/cNEhCru7P7U6xYx7pwhLB8SYvCwvjJSjQCLcBGAsYHQ/s640/120.png)
Κατά την διάρκεια της αιμοδοσίας θα γίνεται παράλληλα ενημέρωση και εγγραφές νέων δοτών Μυελού των Οστών σε συνεργασία με το ΚΕΔΜΟΠ “Χάρισε Ζωή”.
Για την αιμοδοσία είναι απαραίτητος ο Α.Μ.Κ.Α σας. Οι αιμοληψίες γίνονται από το Τμήμα Αιμοδοσίας της Ν.Μ. Άργους / Γ.Ν. Αργολίδας.
Σας περιμένουμε όλους εκεί…
«Να είσαι εκεί για τον Άλλο. Δώσε Αίμα. Μοιράσου τη Ζωή.»