Αρχική Eπικαιρότητα Οπαδός εισέβαλε στο γήπεδο και χτύπησε τον αρχηγό της αντίπαλης ομάδας (video)

Οπαδός εισέβαλε στο γήπεδο και χτύπησε τον αρχηγό της αντίπαλης ομάδας (video)

Επεισοδιακό ήταν το παραδοσιακό ντέρμπι ανάμεσα στην Μπέρμιγχαμ και την Άστον Βίλα.

Στο δέκατο λεπτό της αναμέτρησης – και ενώ όλα κυλούν ομαλά – ένας οπαδός των γηπεδούχων (σ.σ. της Μπέρμιγχαμ) αποφάσισε να κάνει αισθητή την παρουσία του.

Εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησε τον αρχηγό των αντιπάλων Τζακ Γκρίλις.

Ο Γκρίλις – προφανώς αιφνιδιασμένος – έπεσε στον αγωνιστικό χώρο. Οι συμπαίκτες του, Γκλεν Γουίλαν και Τάμι Άμπραχαμ έσπευσαν να τον βοηθήσουν και μετά από σύντομο ιατρικό έλεγχο, ο έμπειρος άσος συνέχισε τον αγώνα.

Όσο για τον …εισβολέα, συνελήφθη από τους άνδρες ασφαλείας και είναι βέβαιο πως θα κάνει πολύ καιρό να ξαναδεί ποδόσφαιρο διά ζώσης.

Για την Ιστορία αξίζει να αναφερθεί πως η Άστον Βίλα επικράτησε με 1-0 χάρη σε γκολ του …Γκρίλις στο 67ο λεπτό.