Την Kυριακή 27/01 στις 19:00, ο Δήμαρχος Καλαμάτας και υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Ε. Νίκας, βρέθηκε στην Αίθουσα Συσκέψεων του Δημαρχείου Ξυλόκαστρου – Ευρωστίνης.
Σκοπός της συνάντησης ήταν να συνομιλήσει τόσο με αυτοδιοικητικά στελέχη της περιοχής, όσο και με κατοίκους της, σχετικά με τα προβλήματα της πόλης και της ευρύτερης περιοχής.
Η συγκέντρωση πραγματοποιήθηκε σε πολύ ευχάριστο κλίμα με σαφή συμπεράσματα για την ανάγκη για αλλαγή στο Ξυλόκαστρο, την Κορινθία και την Πελοπόννησο γενικότερα. ]
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2019/01/nikas6-1.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2019/01/nikas1-2.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2019/01/nikas2-2.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2019/01/nikas3-2.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2019/01/nikas4-2.jpg)
![](https://www.peloponnisosnews.gr/wp-content/uploads/2019/01/nikas5-2.jpg)