ολοκληρώθηκε σήμερα (1/11) υπό την Προεδρία του Αρμοδίου Υπουργού Σωκράτη Φάμελλου η 3η Συνεδρίαση Επιτροπής Καθοδήγησης για το ΕΘΝΙΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΛΥΜΑΤΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ Γ´ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ.
Ο Δήμαρχος Κορινθίων Αλέξανδρος Πνευματικός, συμμετείχε στο προεδρείο εκπροσωπώντας την Ένωση Δημοτικών Επιχειρήσεων Ύδρευσης Αποχέτευσης αναπληρώνοντας τον Δήμαρχο Ρεθύμνου και Πρόεδρο κ. Μαρινάκη Γιώργο.
Η Χώρα στην τελική ευθεία για την κατασκευή έργων αποχέτευσης ακαθάρτων σε όλους τους οικισμούς με πληθυσμό πάνω από 2.000 κατοίκους.
Ο Δήμος Κορινθίων έτοιμος να εντάξει έργα πάνω από 40 εκατομμύρια ευρώ κυρίως στη ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ και όχι μόνο.