Αρχική Χωρίς κατηγορία ΙΣΘΜΙΑΚΟΣ-ΠΕΡΑΧΩΡΑ 4-2

ΙΣΘΜΙΑΚΟΣ-ΠΕΡΑΧΩΡΑ 4-2

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ομάδα του Ισθμιακού κόντρα στην Περαχώρα σε φιλικό αγώνα στο γήπεδο των Ισθμίων. Δύναμη, πάθος και γκόλ σημάδεψαν τον αγώνα, κάτι που δεν φάνηκε στο πρώτο ημίχρονο καθώς λίγο πριν το τέλος το σκόρ ήταν στο 0-0.Στο 43΄΄ όμως ο Χρήστος Παππάς , νέα μεταγραφή για τον Ισθμιακό από τον Άρη Κορίνθου με φανταστικό σούτ άνοιξε το σκόρ για την ομάδα του. Ένα γκόλ που σήμαινε πολλά για τον ίδιο καθώς δεν ξεχνάμε την φανταστική εμφάνιση που είχε σημειώσει στο περσινό πρωτάθλημα κόντρα στην ομάδα της Περαχώρας κάτι που φάνηκε καθ όλη τη διάρκεια της συμμετοχής του. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, την ανατροπή έκανε η Περαχώρα σημειώνοντας δύο γρήγορα γκόλ μέσα σε 10 λεπτά κερδίζοντας τις εντυπώσεις. Παρόλα αυτά η ομάδα των Ισθμίων συνέχισε τη μάχη μέχρι το τέλος όπου και δικαιώθηκε. Ευκαιρία για την ισοφάριση έχασε ο Μιχάλαρος με πέναλτι σε κρίσιμη στιγμή για την ομάδα του. Η αγωνιστικότητα και μαχητικότητα των παιχτών του Χρήστου Κατεμή τον δικαίωσαν ανεβάζοντας ρυθμό και πετυχαίνοντας τρία γκόλ γράφοντας το τελικό 4-2 σκόρ που σκόρπισε χαμόγελα σε ποδοσφαιριστές, προπονητή, διοίκηση και φίλαθλο κοινό.